Booking.com

Spoločnosť EasyJet sa zaviazala, že do roku 2030 začne lietať na elektrický pohon!

Globálne oteplovanie spôsobujú hlavne 3 faktory – spaľovanie fosílnych palív, odlesňovanie a živočíšna výroba. S prvým z uvedených problémov sa rozhodla bojovať britská aerolinka EasyJet a pre svojich pasažierov prichádza so silným záväzkom.

Do roku 2030 bude na kratších trasách lietať s lietadlami, ktoré budú poháňané elektrickou energiou z batérii.

Čo je skvelý posun, pretože práve krátke lety sú čo sa týka vypúšťania skleníkových plynov do atmosféry najmenej efektívne – keďže najviac paliva sa spáli práve pri štarte a pri pristávaní lietadla. 

A vyzerá to tak, že technológie konečne pokročili – pretože dlhodobo dôvodom, prečo lietadlá zaostávali v tomto pokroku oproti autám bola kapacita elektrických batérii, ktorá neposkytovala lietadlu potrebnú energiu.

Spoločnosť uviedla, že príkladom takejto linky, na ktorej by sa do roku 2030 mohlo lietať na elektrickom lietadle by mohla byť linka Amsterdam – Londýn spolu s ďalšími linkami do 500km.

Z Viedne lieta EasyJet najbližšie do Berlína – kam je to niečo cez 500km. Avšak ak by sa spoločnosť rozhodla pridať aj nejaké kratšie linky do nášho regiónu, elektrickým lietadlom by sa z Viedne mohlo lietať napríklad do Benátok, hlavného mesta Chorvátska či Slovinska, Transylvánie v Rumunsku či na linkách do Prahy či Košíc.

Ak teda budeme mať na výber letieť niekam EasyJet-om alebo inou leteckou spoločnosťou a ceny budú porovnateľné, my určite siahneme po EasyJet-e 🙂 Podobné kroky treba podporovať.

The post Spoločnosť EasyJet sa zaviazala, že do roku 2030 začne lietať na elektrický pohon! appeared first on LETENKY ZA BABKU.

zobraziť celý článok


Autor: Miroslav Fitoš


TIE NAJLEPŠÍ HOTELY A PENZIÓNY PRE VAŠE SPOKOJNÉ CESTOVANIE

Aby sa vaše cestovanie naozaj vydarilo, vyberte si z ponuky rezervačného portálu Booking.com vhodné ubytovanie v hoteli alebo penzióne podľa vašich preferencií. Vyberať môžete podľa ceny, kvality ubytovania, hodnotenia klientov alebo vzdialenosti od centra vami navštívenej destinácie. Booking.com, to sú tisíce preverených hotelov a penziónov po celom svete pre vaše spokojné cestovania.
Tie najlepšie hotely a penzióny vyhľadávajte tu