letenky za babku Santorini : Čo vidieť počas dovolenky na tomto krásnom...

Santorini : Čo vidieť počas dovolenky na tomto krásnom gréckom ostrove?

-

Lacná dovolenka

Santorini – to nie je len populárna dovolenková destinácia plná prekrásnych miest a pláží. V súvislosti s týmto vychýreným gréckym ostrovom sa totižto spája aj množstvo zaujímavostí. Viete, čo sa oplatí vidieť počas dovolenky na Santorini?

Ostrov Santorini patrí v rámci Grécka medzi jednoznačne najobľúbenejšie miesta na dovolenku. Napriek tomu, že na ňom žije len zhruba 15 500 obyvateľov, sa tam ročne premelie okolo 2 miliónov turistov – čo je skutočne úctyhodné číslo. Popravde, ani sa nečudujeme. Ide totižto o destináciu s fascinujúcou architektúrou, kde je cez leto navyše aj skvelé počasie a super počasím. Samozrejme, obzvlášť počas leta. A nemožno opomenúť, že každoročne môžete natrafiť na lacné letenky na Santorini z Viedne. Vďaka tomutejto skutočnosti si viete pohodlne doletieť na skvelú dovolenku.

Čo vidieť na Santorini?

Kde začať? V rámci povinnej jazdy by sme mali spomenúť, že ostrov Santorini sa nachádza v Grécku, konkrétne v južnom Egejskom mori. Táto mimoriadne obľúbená turistická destinácia je známa svojimi pôsobivými západmi slnka, úchvatnými uličkami, jedinečnou gastronómiou, skvelým vínom, výletmi za horúcimi prameňmi a sopkou a v neposlednom rade históriou zahalenou rúškom tajomstva. Je toho tak veľa, čo sa dá a aj oplatí vidieť na Santorini.

Vedeli ste, že ostrov Santorini je spájaný s mýtickým príbehom starovekého zmiznutého mesta Atlantis? Neveríte? Stačí si naťukať do vševediaceho Google slovné spojenie „Santorini Atlantis“ a vypľuje vám to snáď nespočetné množstvo publikácií rozoberajúcich spomínanú tému.

Typické mestá na Santorini

Pre ostrov Santorini sú typické mestečká s bielymi domčekmi a modrými kupolami na kostoloch. K ich najvyhľadávanejším zástupcom patrí bezpochyby hlavné mesto Fira a dedinka Oia. Okrem nich však stoja za zmienku aj dedinky Firostefani či Imerovigli. Samostatnou kapitolou je dedinka Pygros, o ktorej sa ale rozpisujeme o čosi nižšie.

Každopádne, v rámci času stráveného či už v meste Fira, alebo dedinke Oia rozhodne nebudete mať núdzu o prekrásne výhľady. Koniec koncov, ide o najvyhľadávanejšie miesta na tradičné sledovanie západov slnka – obzvlášť v prípade Oia a hradu, ktorý sa tam nachádza. Pokiaľ si však nerezervujete stôl v niektorej z tamojších reštaurácii, zabudnite na romantiku vo dvojici a počítajte so zástupmi rovnako zvedavých turistov.

Vedeli ste, že na Santorini je viac kostolov ako domov? Väčšina z nich je však malých a súkromných. A nedá nám nespomenúť ani mierne „off topic“ vsuvku, že na Santorini nebola do roku 1960 elektrina (Wau!)

Prechádzka z mesta Fira do dedinky Oia

Áno, obe lokality sme spomínali v predošlej časti. Osobitné vyčlenenie si však zaslúži prechádzka, ktorú by ste určite nemali vynechať. Nezáleží na tom, či naberiete smer Oia, alebo v opačnom prípade Fira. Čakajú na vás približne 4 hodiny kvalitnej „turistiky“ po zaujímavých chodníčkoch a schodoch naprieč dedinkami.

Biele domčeky na Santorini
Mestečko Fira, Santorini – zdroj unsplash

Nezabudnite mať po ruke telefón, resp. fotoaparát, zásoby vody a nejaký ten snack. Nepredpokladáme totižto, že zhruba 10-kilometrové prechádzky máte na dennom poriadku (ak áno, skladáme povestný klobúčik a posielame vrúcne ospravedlnenie). Humor bokom – vyčleňte si na túto prechádzku dostatok času, aby ste ju nemuseli uponáhľane a v konečnom dôsledku trestuhodne prebehnúť. Oplatí sa totižto sem-tam zastaviť a plnými dúškami sa kochať prekrásnymi výhľadmi.

Náš tip: Keď už sme spomenuli „nejaký ten snack“, odporúčame vám na Santorini ochutnať aj miestnu kuchyňu. Skvelou voľbou môže byť ako gyros, tak tradičné jedlá s fazuľou fava.

Cesta k starému prístavu

Niekoľkokrát omieľané mesto Fira je známe aj vďaka svojmu starému prístavu. Môžete sa k nemu dostať tak, že si to nasmerujete doslova a do písmena cez stovky schodov, alebo sa pohodlne odveziete lanovkou. Jednou  z možností je aj využitie ponuky miestnych a odviezť sa na somárikovi. Takýto spôsob dopravy do prístavu vám však neodporúčame, keďže nám je To by vám ale nemohlo byť štvornohých fešákov ľúto.

Malý prístav obklopený mohutnými skalami
Prístav v meste Fira -Photo by João Matos on Unsplash

Za majákom do Akrotiri

Ďalším, čo sa určitebez debaty oplatí vidieť na ostrove Santorini, je dedinka Akrotiri. V tejto časti článku ju spomíname práve preto, že sa nachádza len približne 15 km od hlavného mesta Fira. Okrem toho, že ide o turisticky obľúbené miesto, ktoré ukrýva ruiny benátskeho hradu, na západ od neho nájdete sympatický maják. Z jeho blízkosti je, ako inak, úchvatný výhľad.

Jedinečné pláže na Santorini

Keď povieme, že pláže na Santorini hrajú rozličnými farbami, nemyslíme to len metaforicky. Okrem toho, že všade navôkol vidíte prekrásne modré more a biele domčeky spolu s kostolíkmi s modrými strechami, uvidíte farby pláži aj v ich názvoch (ok, toto bolo trochu metaforické). Konkrétne máme na mysli Červenú pláž, Čiernu pláž a Bielu pláž. Zatiaľ čo na prvé dve sa dokážete dostať aj autom, tak na tretiu menovanú sa musíte vyplaviť loďkou z Červenej pláže.

Výhľad na more
Výhľad na Egejské more -Photo by Raimond Klavins on Unsplash

Väčšina pláží na Santorini je sfarbená do čierna (predovšetkým z dôvodu sopečných erupcií z minulosti), no Červená pláž je preslávená naozaj červeným pieskom. Mimochodom, nachádza sa len neďaleko vyššie spomínanej dedinky Akrotiri.

Ďalšie známe pláže na Santorini: Vlychada, Monolithos, Kamari, Amaudi, Perissa.

Plavba za horúcimi prameňmi a sopkou

Keď už sme načrtli výlety loďkou, nemôžemebolo by trestuhodné nespomenúť ani plavbu za horúcimi prameňmi a sopkou. Čaro tohto výletu spočíva v tom, že k príjemne horúcim prameňom budete musieť najprv s vynaložením vlastných síl doplávať cez o čosi chladnejšie more. Zážitok však určite stojí za to. Nehovoriac o prechádzke po sopke. Za nás určite niečo, čo sa na Santorini oplatí vidieť.

Za výšinami do dedinky Pyrgos

Spomínate si ešte na dedinku Pyrgos, ktorú sme spomínali v predošlých riadkoch? Nie, nie – nezabudli sme na ňu. Na Slovensku máme Gerlachovský štít, Cyprus má Mount Olympus a na Santorini je najvyššie miesto práve v dedinke Pyrgos. Trochu uletené prirovnania, no keď už máte letieť na Santorini, nech to stojí za to. Nevynechajte preto ani tento výlet, na konci ktorého vás nemôže čakať nič iné ako fascinujúci výhľad. Bodaj by aj nie, keď ide o najvyššie miesto na ostrove.

Biele stavby s modrou strechu
Dedinka Pyrgos -Photo by Think Big Designs Co on Unsplash

Oddych pri ochutnávkach vína

Ako raz povedal nemecký spisovateľ, výtvarník a politik Johann Wolfgang von Goethe – „Víno poteší srdce človeka.“ Na záver si preto po všetkých tých výletoch, prechádzkach a turistikách doprajte aj trochu príjemného oddychu pri ochutnávkach vína, ktoré si môžete objednať v mnohých reštauráciách na Santorini.

Vedeli ste, že v špecifickej sopečnej pôde na Santorini sa dopestuje viac ako 100 odrôd hrozna? Zaujímavosťou je, že na Santorini sa pestujú viniče blízko pri zemi, aby boli chránené pred veternými vplyvmi.

Dovolenka na Santorini – ako na ubytovanie a letenky?

Nebolo by žiadnym prekvapením, keby ste po prečítaní predošlých riadkov dostali na dovolenku na Santorini také chúťky, že by sa vám z toho jednak aj zbiehali slinky. Krásne mestá, unikátne pláže či vidina slnečného počasia. Ako ale na ubytovanie a letenky? Zatiaľ čo v súvislosti s ubytovaním na Santorini môžete využiť služby Booking.com, Airbnb.com či Santorini.com, tak s letenkami vám ochotne pomôžeme my. Stačí nás len poctivo sledovať a výhodné letenky na Santorini vám len tak neuletia. Máte naše slovo, že s nami v žiadnom prípade neprídete o nič, čo sa oplatí vidieť na Santorini.

 

The post Santorini : Čo vidieť počas dovolenky na tomto krásnom gréckom ostrove? appeared first on LETENKY ZA BABKU.

zobraziť celý článok

Autor: Simona


TIE NAJLEPŠÍ HOTELY A PENZIÓNY PRE VAŠE SPOKOJNÉ CESTOVANIE

Aby sa vaše cestovanie naozaj vydarilo, vyberte si z ponuky rezervačného portálu Booking.com vhodné ubytovanie v hoteli alebo penzióne podľa vašich preferencií. Vyberať môžete podľa ceny, kvality ubytovania, hodnotenia klientov alebo vzdialenosti od centra vami navštívenej destinácie. Booking.com, to sú tisíce preverených hotelov a penziónov po celom svete pre vaše spokojné cestovania.

Tie najlepšie hotely a penzióny vyhľadávajte tu

Aktuálna ponuka zájazdov

Vyhľadávač leteniek

Novinky

Santorini : Čo vidieť počas dovolenky na tomto krásnom gréckom ostrove?

Santorini – to nie je len populárna dovolenková destinácia plná prekrásnych miest a pláží. V súvislosti s týmto vychýreným...

Egypt, Hurghada na 8 dní za 668 EUR- zľava 37%

8 dňový letecký zájazd z Piešťan do destinácie Egypt, Hurghada s termínom pobytu 03.09.2021 - 10.09.2021 má práve teraz...

Turecko, Turecká riviéra na 8 dní za 861 EUR- zľava 27%

8 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Turecko, Turecká riviéra s termínom pobytu 06.08.2021 - 13.08.2021 má práve...

Egypt, Hurghada na 8 dní za 628 EUR- zľava 46%

8 dňový letecký zájazd z Piešťan do destinácie Egypt, Hurghada s termínom pobytu 18.06.2021 - 25.06.2021 má práve teraz...

Lacná dovolenka a ubytovanieOBĽÚBENÉ
tie najlepšie ponuky dovolenky, zájazdov a ubytovanie za skvelé ceny

INVIA blog

Grécko, Kréta na 15 dní za 1048 EUR- zľava 35%

15 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Grécko, Kréta s termínom pobytu 21.07.2021 - 04.08.2021 má práve teraz...

Turecko, Side na 12 dní za 907 EUR- zľava 24%

12 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Turecko, Side s termínom pobytu 14.08.2021 - 25.08.2021 má práve teraz...

Grécko, Rodos na 15 dní za 1110 EUR- zľava 27%

15 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Grécko, Rodos s termínom pobytu 24.08.2021 - 07.09.2021 má práve teraz...

Turecko, Side na 8 dní za 1129 EUR- zľava 43%

8 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Turecko, Side s termínom pobytu 26.07.2021 - 02.08.2021 má práve teraz...

Egypt, Hurghada na 8 dní za 765 EUR- zľava 29%

8 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Egypt, Hurghada s termínom pobytu 21.07.2021 - 28.07.2021 má práve teraz...

Egypt, Hurghada na 22 dní za 1005 EUR- zľava 11%

22 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Egypt, Hurghada s termínom pobytu 14.05.2021 - 04.06.2021 má práve teraz...

Bulharsko, Slnečné Pobrežie na 8 dní za 714 EUR- zľava 17%

8 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Bulharsko, Slnečné Pobrežie s termínom pobytu 28.08.2021 - 04.09.2021 má práve...

Španielsko, Mallorca na 8 dní za 941 EUR- zľava 27%

8 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Španielsko, Mallorca s termínom pobytu 14.08.2021 - 21.08.2021 má práve teraz...

Tunisko, Djerba na 9 dní za 853 EUR- zľava 31%

9 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Tunisko, Djerba s termínom pobytu 13.08.2021 - 21.08.2021 má práve teraz...

Španielsko, Mallorca na 8 dní za 802 EUR- zľava 30%

8 dňový letecký zájazd z Bratislavy do destinácie Španielsko, Mallorca s termínom pobytu 07.08.2021 - 14.08.2021 má práve teraz...

Hotely, penziony

Mohlo by sa vám páčiťPodobné príspevky
Odporúčame vám