Booking.com

Rím: Večné mesto a jeho najdôležitejšie pamiatky

Rím, hlavné mesto jedného z najsilnejších starovekých impérií, je fascinujúcim miestom, ktoré lákalo cestovateľov už od nepamäti. Jeho prepracovaná architektúra, pamiatky, zbierky umenia, čarovná atmosféra a dokonalé jedlo sú dôvodom, pre ktorý by ste tu tiež mali stráviť niekoľko dní. Síce v Ríme máte stále čo objavovať, no toto sú hlavné pamiatky, ktoré by ste si mali pozrieť ako prvé. Neoľutujete.

Akciové letenky do Ríma nájdete TU.

Dôležité informácie

  • Rím má dve letiská – Ciampino, ktoré je bližšie k centru a lieta sem napríklad Ryanair z Bratislavy a na prímorské letisko Fiumicino zas lieta Lauda MotionWizz Air z Viedne. Skvelé porovnanie týchto letísk a informácie o spojoch do mesta nájdete na tejto stránke.
  • Centrum mesta si pohodlne prejdete pešo. Všetky dôležité pamiatky sa nachádzajú blízko seba a ak by ste aj chceli ísť ďalej, využiť môžete metro. Rímske metro má však len tri linky a je najmenším v Európe. Rím v minulosti skúšal aj zdieľané bicykle, no kvôli vandalizmu ich zrušil. Koncom roka 2019 sa však na trhu objavili nové spoločnosti (napr. Helbiz, Jump by Uber).
  • Ak sa chystáte navštíviť množstvo múzeí, pamiatok a cestovať pomerne dosť MHD, zvážte zakúpenie karty Roma Pass.

zobraziť celý článok


Autor: Darina Volochová


TIE NAJLEPŠÍ HOTELY A PENZIÓNY PRE VAŠE SPOKOJNÉ CESTOVANIE

Aby sa vaše cestovanie naozaj vydarilo, vyberte si z ponuky rezervačného portálu Booking.com vhodné ubytovanie v hoteli alebo penzióne podľa vašich preferencií. Vyberať môžete podľa ceny, kvality ubytovania, hodnotenia klientov alebo vzdialenosti od centra vami navštívenej destinácie. Booking.com, to sú tisíce preverených hotelov a penziónov po celom svete pre vaše spokojné cestovania.
Tie najlepšie hotely a penzióny vyhľadávajte tu