Booking.com

Mykonos s Laudamotion od 73 EUR

Na subtropické súostrovie Mykonos možno vyraziť (nielen za aktívnym oddychom či poznávaním) s ponukou priamych letov spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:

Spiatočné letenky na grécky ostrov Mykonos sa predávajú za 73 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:

Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. apríla a návrat z ostrova Nykonos (JMK) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 17. apríla 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Mykonos za 73 EUR (10.04.-17.04.2019)

VIE_JMK
Viedeň, Rakúsko – Mykonos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Mykonos

Fenomenálny Mykonos Vás očakáva v centrálnej partii Kyklád okolo 150 km juhovýchodne od Peloponézskeho polostrova (od Atén). K okolitým ostrovom sa zaraďujú Tinos (na severozápade), Syros (na západe), Paros a Naxos (na juhu), ako aj Ikaria (na východe). Môže sa pochváliť nielen príjemným podnebím s 300 slnečnými dňami ročne, ale i mnohými cestovateľskými špecialitami.

Od antiky k modernému dnešku

Pomenovanie ostrova pochádza od Apolónovho príbuzného Mykona a podľa starogréckej mytológie práve toto malo byť miesto, kde sa odohrávali súboje boha Dia s Titanmi. K symbolom súostrovia patrí sympatický pelikán Petros. Vašu cestu po ostrove pravdepodobne začnete na medzinárodnom letisku “Mykonos Island National Airport” (JMK), situovanom na jeho juhozápadnej strane.

Fascinujúca kykladská architektúra a dramatické veterné mlyny

V blízkosti letiska nájdete rovnomenné fascinujúce hlavné mesto Mykonos (Chora). Malebná architektúra bielych domčekov a chrámov s úzkymi krivoľakými uličkami, typické hlavne pre Kyklady, Vás doslova “omráči”. Neobíďte pôvabné “Malé Benátky” Mikri Venetia a vynikajúci chrám Panagia Paraportiani. K poznávacím znameniam súostrovia sa radia takisto fotogenické veterné mlyny.

Nádherné pláže a magický ostrovček Délos

Vynikajúcimi plážovými scenériami oplývajú prakticky všetky svetové strany ostrova (skúste populárnu pláž Elia na južnom pobreží). Panoramatický výhľad na celé súostrovie si vychutnáte z jeho najvyššieho budu, impresívneho Profitis Elia (364 m). Na svoje si však prídu i kulinárski nadšenci či fanúšikovia vína a zábavy v jednej z mnohých typických miestnych gréckych tavern. Vášnivých milovníkov starovekej histórie a entuziastov z oblasti archeológie istotne upúta maličký susedný ostrovček Délos s mnohými artefaktmi z dávneho antického obdobia a vcelku pôsobivým divadlom.

zobraziť celý článok


TIE NAJLEPŠÍ HOTELY A PENZIÓNY PRE VAŠE SPOKOJNÉ CESTOVANIE

Aby sa vaše cestovanie naozaj vydarilo, vyberte si z ponuky rezervačného portálu Booking.com vhodné ubytovanie v hoteli alebo penzióne podľa vašich preferencií. Vyberať môžete podľa ceny, kvality ubytovania, hodnotenia klientov alebo vzdialenosti od centra vami navštívenej destinácie. Booking.com, to sú tisíce preverených hotelov a penziónov po celom svete pre vaše spokojné cestovania.
Tie najlepšie hotely a penzióny vyhľadávajte tu