Booking.com

Malajzia s Condor Airlines od 421 EUR

15. 7. 2019

Atraktívnu Malajziu si máte šancu pozrieť pri využití ponuky nemeckej aerolínie Condor v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do malajského veľkomesta Kuala Lumpur sa dajú kúpiť za 421 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas septembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Malajzie môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 5. septembra s návratom z malajského Kuala Lumpur (KUL) dňa 10. septembra 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Kuala Lumpur za 421 EUR (05.09.-10.09.2019)

PRG-KUL
Praha, Česko – Kuala Lumpur, Malajzia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Malajzia

Pôsobivá malajská metropola Kuala Lumpur

Vo vcelku pulzujúcom a rušnom malajskom hlavnom meste Kuala Lumpur (KL) si v žiadnom prípade nenechajte ujsť preslávené “dvojičky” alias Petronas Towers (379 m), svojho času najvyššiu budovu zemegule – oveľa krajší výhľad na celé široké okolie KL aj dvojičky však získate z neďalekej vyhliadky na Menara Kuala Lumpur (KL Tower) s neporovnateľne lepšou celkovou dostupnosťou.

V rámci KL si máte možnosť porovnať staršie Chinatown v úplnom centre mesta s ostro kontrastujúcimi novými modernými štvrťami v oblasti Golden Triangle (kde sú situované aj Twin Towers). Na krátku prehliadku sa oplatí vybrať i do dramatických neďalekých jaskýň Batu Caves.

Severná partia pevninskej Malajzie

Ak sa vyberiete z Kuala Lumpur na sever, naďabíte na osviežujúce Cameron Highlands, kde Vás čakajú vynikajúce podmienky na trekking v džungli či čarovné čajové plantáže.

O niečo severnejšie na ostrove Penang nájdete mesto Georgetown so svojou úžasnou kuchyňou, ktorá v sebe spája pravdepodobne to najlepšie (minimálne) z celého Malajského polostrova.

Z pohodového Penangu prídete ekonomicky dostupnou lodnou dopravou na súostrovie Langkawi s príjemnými plážami, lákavými horami či dažďovým pralesom (a súčasne výhodnou duty-free zónou).

Južná časť pevninskej Malajzie

Po ceste z hlavného mesta Malajzie smerom na juh natrafíte na významné prístavné mesto Melaka so silným portugalským historickým dedičstvom (čo sa prejavuje hlavne v miestnej architektúre).

Hraničný Johor Bahru – najjužnejšie mesto Malajského polostrova a súčasne brána do neďalekého Singapuru, Vás prekvapí množstvom Singapurčanov (chodiacimi sem na krátke výlety) a takisto poslednými priaznivejšími cenami za ubytovanie v porovnaní so Singapurom.

Východné pobrežie ukrýva prekrásne ostrovy s okúzľujúcimi piesočnatými plážami, zatiaľ našťastie nie masovo navštevované Pulau Tioman (v blízkosti Mersingu) a Pulau Perhentian (neďaleko Kota Bharu).

Fantastické Borneo

Najvýhodnejšie letecké spojenie na malajské Borneo existuje do polmiliónového Kota Kinabalu na severe ostrova (indonézska “polovica” nesie názov Kalimantan). V tomto regióne istotne neobíďte očarujúci sultanát Brunej.

Vášniví milovníci vysokohorskej turistiky môžu skúsiť uvidieť magický východ slnka z najvyššej hory celého ostrova, pomerne dostupnej “štvortisícovky” Mt. Kinabalu (4095 m) – teda v prípade, ak sa ju podarí pokoriť (výstup na vrchol a späť trvá asi dva dni).

zobraziť celý článok


TIE NAJLEPŠÍ HOTELY A PENZIÓNY PRE VAŠE SPOKOJNÉ CESTOVANIE

Aby sa vaše cestovanie naozaj vydarilo, vyberte si z ponuky rezervačného portálu Booking.com vhodné ubytovanie v hoteli alebo penzióne podľa vašich preferencií. Vyberať môžete podľa ceny, kvality ubytovania, hodnotenia klientov alebo vzdialenosti od centra vami navštívenej destinácie. Booking.com, to sú tisíce preverených hotelov a penziónov po celom svete pre vaše spokojné cestovania.
Tie najlepšie hotely a penzióny vyhľadávajte tu