Booking.com

Juhoafrická republika s Condor Airlines od 370 EUR

13. 6. 2019

Za prírodnými klenotmi JAR máte šancu vyraziť (na začiatku hlavnej sezóny) s nemeckou aerolinkou Condor v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Cape Town sa predávajú za 370 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas novembra/decembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do JAR môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 3. decembra s návratom z juhoafrického Cape Town (CPT) dňa 25. decembra 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Cape Town za 370 EUR (03.12.-25.12.2019)

PRG-CPT
Praha, Česko – Cape Town, Juhoafrická republika (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne s Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa prelínajú na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Vrcholom Vašej návštevy môže byť pútavý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente i na svete (nachádzajúci v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR môže byť výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice grandióznej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, malebného Svazijska a vynikajúceho Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny sveta podľa svojho najnižšie situovaného miesta (v nadmorskej výške cca 1400 m). Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s nesmierne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

zobraziť celý článok


TIE NAJLEPŠÍ HOTELY A PENZIÓNY PRE VAŠE SPOKOJNÉ CESTOVANIE

Aby sa vaše cestovanie naozaj vydarilo, vyberte si z ponuky rezervačného portálu Booking.com vhodné ubytovanie v hoteli alebo penzióne podľa vašich preferencií. Vyberať môžete podľa ceny, kvality ubytovania, hodnotenia klientov alebo vzdialenosti od centra vami navštívenej destinácie. Booking.com, to sú tisíce preverených hotelov a penziónov po celom svete pre vaše spokojné cestovania.
Tie najlepšie hotely a penzióny vyhľadávajte tu